Nová show v Brně.

Zažijte nezapomenutelný kulturní zážitek v dechberoucím prostředí Cabaretu des Péchés.

Od 18. ledna 2024. Pasáž Jalta, Brno.

Hudební génius, moderní inovátor, lev s bílou hřívou. Ve světě nejčastěji uváděný český operní skladatel, který věnoval své srdce Brnu. Leoš Janáček je nesmrtelný, nadčasový, provokativní.

Komu patřila jeho láska? Ženě Zdence, dětem, hudbě, Kamile Stösslové?

Prostřednictvím hudby, temperamentu i smyslu pro humor zazní ozvěny historie moderním hlasem. Hlasem mezinárodně uznávaných operních sólistů, performerů a hudebníků, mezi nimiž objevíte i hvězdy Národního divadla či Divadla Bolka Polívky. To vše v nezapomenutelném prostředí brněnského kabaretu.

Přijďte si s mistrem připít! 

Hana Mikolášková

Hana Mikolášková je významnou divadelní režisérkou a absolventkou JAMU. Režírovala ve většině brněnských divadel i v mnoha dalších městech.Kromě toho je saxofonistkou a režisérkou hudebních videoklipů spojených s umělci jako Vojta Dyk a B Side Band. Vyučuje na JAMU a spolupracuje s brněnskou konzervatoří. Její tvorbu charakterizuje zájem o autorské a hudební divadlo a témata přesahující lidské hranice.

Tomáš Krejčí

Tomáš Krejčí je úspěšný zpěvák a dirigent. Absolvoval Konzervatoř Brno, JAMU a HAMU v Praze. V interpretaci soudobé hudby je vyhledávaný Českým Rozhlasem i Českou Televizí. Jako dirigent založil v roce 1994 orchestr Mladí Brněnští Symfonikové, kterého je stále uměleckým vedoucím a šéfdirigentem. Je také pedagogem na Konzervatoři Brno a JAMU, kde vede operní studio a je uměleckým vedoucím a dramaturgem Komorní opery.

Miroslav Ondra

Miroslav Ondra, dramaturg a herec s bohatým divadelním pozadím, absolvent Teorie a dějin dramatických umění. Spoluzaložil brněnský Buranteatr, dříve divadlo Tramtarie, kde působil jako herec a dramaturg až do roku 2021. Jako dramaturg pracoval v Moravském divadle Olomouc, Městském divadle Zlín a nyní je kmenovým dramaturgem Městského divadla Brno. Učí také muzikálové herectví na Divadelní fakultě JAMU a je členem a harmonikářem klezmerové kapely Létající rabín.

CITUJEME:

„Jako člověk i jako skladatel byl Janáček živel. Jeho hudba vypráví silné a hluboké příběhy a kabaret je sexy prostor, který nám umožňuje mluvit o těchto vážných věcech nevážně.”

Hana MikoláškováScénář a režie

„Janáček a řeč jeho hudby zasáhne střed vašeho já. Nikdy vás nenechá chladnými a vy buď milujete nebo nenávidíte.”

Tomáš KrejčíHudební aranžmá a nastudování

„Kabaret je úsměv. Takový ten nebetyčně ironický. Plyš, do kterého se můžeme ponořit, abychom se slastí a požitkem mohli přijmout i kruté pravdy.”

Miroslav OndraDramaturgie

KDY HRAJEME ?

Inscenační tým: 

Autor: Leoš Janáček
Scénář a režie: Hana Mikolášková
Hudební aranžmá a nastudování: Tomáš Krejčí
Dramaturgie: Miroslav Ondra
Pohybová spolupráce: Roman Blumaier
Scénografie: David Janošek
Produkce: Tomáš Tlučhoř

Osoby a obsazení

Leoš Janáček: Ondřej Klíč / Miroslav Sýkora / Tomáš Žilinský
Lyrický soprán: Eva Esterková / Katarína Haščáková / Marta Chila Reichelová
Dramatický soprán: Zuzana Čurmová / Iveta Jiříková / Lucie Kašpárková
Baryton: Aleš Janiga / Jiří Miroslav Procházka / Denis Zjatik
Klavírní doprovod: Katarína Duchoňová / Helena Fialová / Tomáš Krejčí